فوتبال قطر

فوتبال قطر

1 1 1 1 1
فوتبال قطر از سال ۱۹۷۰ میلادی به عضویت فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) درآمده است و "تیم ملی فوتبال قطر" نماینده فوتبال قطر است.
فوتبال قطر تا به حال نتوانسته است به مسابقات جام جهانی فوتبال راه پیدا کند ولی قطر به عنوان میزبان مسابقات جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ برای اولین بار در جام جهانی حضور خواهد داشت.
جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بیست و دومین دوره از ادوار جام جهانی است که قرار است برای اولین بار در فصل پاییز برگزار شود (ادوار گذشته جام های جهانی فوتبال از اواخر خردادماه تا اواخر تیرماه به طول می انجامید).
این دوره از جام جهانی که از ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ م. (۲۷ آذر ۱۴۰۱ ه.ش) در کشور قطر برگزار خواهد شد، اولین باری خواهد بود که کشوری عربی از خاورمیانه میزبانی این مسابقات را برعهده خواهد داشت.
فیفا در سال ۲۰۱۰ میزبانی را به کشور قطر داد. قطر برای گرفتن میزبانی این دوره از مسابقات جام جهانی، رقیب های بزرگی چون ایالات متحده آمریکا، استرالیا، کره جنوبی و ژاپن در پیش رو داشت که در نهایت توانست جواز میزبانی مسابقات جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ را کسب کند.
آب و هوای گرم قطر در تابستان که دمای هوا را به بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد می رساند، بزرگترین دغدغه برای مسئولین فیفا بود که در نهایت تصمیم بر این شد، این دوره از مسابقات در فصل پاییز برگزار شود و همچنین قطری ها متعهد شدند تا با ساخت و تجهیز استادیوم های فوق پیشرفته، جهت کاهش دمای ورزشگاه ‌ها برای رفاه حال حاضران استفاده ‌کنند. بنا بر این اظهار نظر، این تکنولوژی می ‌بایست دمای ۴۳ درجه ‌ای هوا در استادیوم ‌ها را تا ۱۹ درجه سانتی گراد کاهش دهد.

آکادمی اسپایر قطر (Aspire Academy)

این مجموعه در سال ٢٠٠۴ با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای جوان و نوجوان ورزشی کشور قطر در همه زمینه های ورزشی تاسیس شد، میزبان بازی های آسیایی ٢٠٠٦ هم بود. این آکادمی از سال ۲۰۱۴، بیشتر وقت و انرژی خود را برای استعدادیابی فوتبال گذاشته و امیدوار است که تمامی این تلاشها برای جام جهانی ۲۰۲۲ موثر باشد و تیم ملی فوتبال قطر بتواند در اولین حضور خود، به نتایج مطلوبی دست یابد.در این آکادمی بزرگ که دست کمی از یک شهرک ورزشی ندارد، ورزشگاه فوتبال خلیفه با ٥٠ هزار نفر ظرفیت، مرکز آبی حَمَد با ظرفیت ١٠ هزار نفر و اسپایر دم که بزرگ ترین سالن ورزشی چند منظوره جهان است و ١٣ زمین برای ورزش های متفاوت، قرار دارد.
تمامی کمیته ها، فدراسیون ها و انجمن های ورزشی قطر در این شهر قرار دارند، به علاوه برج یک تریلیون تومانی و ٣٠٠ متری اسپایر و بازار ویلاجیو که محبوب ترین بازار خاورمیانه به شمار می رود.
تاکنون باشگاه های ورزشی بسیار معروف و مشهوری در اسپایر بوده اند که از آن جمله می توان به رئال مادرید، بارسلونا، پاری سن ژرمن و منچستر سیتی اشاره کرد.
همچنین بازیکنان بزرگ فوتبال نظیر ژاوی هرناندز از ناظران فنی آموزشگاه فوتبال اسپایر هستند.
گروه مشاوران بین الملل آرشید با سابقه ای درخشان در حوزه اقامت و ویزای قطر، آماده هرگونه همکاری با علاقه مندان است.

ویدئوی جذاب و کوتاه زیر را که درباره آکادمی فوتبال اسپایر قطر است از دست ندهید.

برچسب ها: قطر, فوتبال قطر, جام جهانی قطر, جام جهانی 2022

مشاوران بین الملل آرشید